Vejo nubloksti Nika Zapanc

 

Savo parodos pagalba 'Vėjo Nublokšti' Nika Zupanc tęsia nuoširdžią diskusiją, kurios tikslas paliesti nusistovėjusį požiūrį į tam tikras socialines problemas. Jos darbai eksponuojami sąmoningai parinktuose visuomenės centruose ir pozicionuoja tradiciškais tapusius moteriškus archetipus, kurie žiūrovui tampa nuorodomis.

Menininkės kovos yra aukštesnio lygio, todėl žinomų moteriškos giminės literatūros herojų dalyvavimas išlieka būtinas ir tampa neatskiriama Nikos Zupac kūrinių dalimi. Įėjimas į kūrėjos pasaulį – jos galeriją – iki detalių apgalvota ir pažinti kviečianti metaforiška struktūra. Tai yra mažas namas, dekoruotas žaisliniais vėjo malūnais.

Vėjo paviljonas stovi kaip ikona, sužadinanti jausmus gamtai. Juo Nika Zupanc tyrinėja atsakomybės klausimą, pristatydama kūrybinės saviraiškos eleganciją ir poetiškumą techniniuose sprendimuose.

Lygus fasado paviršius, apvalūs kampai ir „šešėlio sujungimai“ sukuria optiškai užburiančią nuožulnaus tinklelio ir patrauklių 45 vėjo malūnėlių kombinaciją. Viduje Nika Zupanc demonstruoja savo naujausių objektų šeimą...