Skrendantis namas Japonijoj

Eastern Design Office pristatė vieną iš savo naujausių projektų – gyvenamąjį namą, pastatytą Takarazuka mieste, Hiogo, Japonijoje.

Jis stovi išskirtiniame gyvenamųjų namų rajone, iš kurio atsiveria vaizdai į Osakos lygumą.

Pastatas, tarsi laivas, prisišvartavęs 330 metrų aukštyje prie kalvos šlaito. O pačiame sklype aukščio skirtumas siekia net aštuonis metrus.

Išnaudodami tai, architektai išpildė du užsakovo norus: būti šiltai po žeme ir tuo pačiu skristi kaip paukščiui.

Namas patupdytas sklype tarp dviejų dirbtinų kalvų, kurios buvo supiltos prieš imantis statybos darbų. Taip paryškintas sklypo reljefas ir sukurtas didesnis gyventojų privatumas. Dėl šios priežasties ir pirmasis pastato aukštas buvo paslėptas po žeme, kuris nėra matomas iš gatvės pusės.

Pastato apdailos medžiagos ir spalvų tonai privalėjo namą panardinti jį supančioje aplinkoje, todėl architektų prašymų į baltus fasado dažus buvo įmaišyta šiek tiek mėlynos spalvos, kad namas susilietų su dangaus mėlyne.

Lokacija: Takarazuka, Hyogo, Japonija Užsakovas: AMERICAN CLUB INTERNATIONAL CO, LTD Paskirtis : ofisas, namas Sklypo plotas: 711.46 m2 Bendras namo plotas: 361.84m2

Struktūros inžinierius: HOJO STRUCTURE RESEARCH INSTITUTE Statybos: Fukasaka Co., Ltd Nuotraukos: Koichi Torimura Anna Nakamura+Taiyo Jinno/EASTERN design office