Plaukiojantis namas laivas Vokietijoje

 

 

Rost Niderehe Architects sukūrė namą-laivą, plūduriuojantį Eilbekkanal‘e Hamburge, Vokietijoje.

Idėja buvo sukurti laivą, kuriame būtų įrengti tradiciniai namų patogumai. Formali architektūros kalba turėtų būti aiški ir paprasta. Tai atsispindi išplanavime ir individualiai įrengtuose kambariuose. Viešo naudojimo erdvės yra išdėstytos ant viršutinio denio, kuriame yra ir pagrindinis įėjimas į namą-laivą; privačios erdvės yra apatiniame denyje.

Pasirinktos medžiagos (pagrinde plienas ir medis) yra įtakoti jūrinės architektūros ir įprastinių statybos metodų.

Susikurti tokio pobūdžio gyvenamąjį būstą paskatino noras gyventi miesto centre, kuriame ir dirbama, bei galimybė ateityje keisti gyvenamą lokaciją nepatiriant didelių nepatogumų.

Tokio pobūdžio namų poreikis yra didelis – tai atspindi aplinkinių gyventojų bei miesto administracijos atsiliepimai. Europoje susidomėjimas tokio pobūdžio gyvenamuoju būstu, per paskutinius keletą dešimtmečių, išaugo be galo smarkiai. Nepaisant savitos problematikos, kurią kelia tokių laivų eksploatacija, gyvenimas juose yra labai konfortiškas ir tam tikra prasme šarmingas. Beje, galimybė, bet kurią dieną pakeisti savo namo lokaciją yra žavinga ir žinai, kad jau ryt į darbą gali vykti visai iš kitos miesto vietos.